Forum Alternatywne Forum Kujaw i Pomorza Strona Główna
FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy
Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Rejestracja    Zaloguj
[WAZNE]: Apel Pracownikow Budryka!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Alternatywne Forum Kujaw i Pomorza Strona Główna -> Akcje spoza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lupus
Administrator
AdministratorDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 526
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kuyavia i Pomerania

PostWysłany: Nie 19:24, 30 Gru 2007    Temat postu: [WAZNE]: Apel Pracownikow Budryka!

Zrodlo: Priv.

Nie zmieniono kodowania! Tekst oryginalny!
------------------------------------------


Ornontowice 29 grudnia 2007r.
Apel
Komitet Strajkowy KWK „Budryk” S.A. w imieniu strajkującej Załogi zwraca się do wszystkich górników Ziemi Śląskiej oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.
Od dnia 13-go grudnia 2007r trwa protest w samodzielnej kopalni Skarbu Państwa KWK „Budryk” S.A. Protest rozpoczął się głodówką czterech górników i dwóch sztygarów, aby skłonić Zarząd kopalni do podjęcia rozmów w ramach sporu zbiorowego.
W dniu 14 grudnia rzecznik Zarządu kopalni w wywiadzie telewizyjnym powiedział, że Zarząd kopalni nie podejmie rozmów w sprawie żądań do czasu rozpoczęcia Strajku. Tym samym Zarząd dał wyraźny sygnał, że nie głodówka, lecz strajk jest właściwą formą do rozpoczęcia rozmów w sprawie żądań zawartych w sporze. W dniu 17 grudnia 2007r o godzinie 600 Załoga ciągu technologicznego zmiany pierwszej podjęła jednogłośnie decyzję o rozpoczęciu bezterminowego STRAJKU na KWK „Budryk” S.A.
Podłożem Strajku są sprawy ekonomiczno-socjalne zawarte w żądaniach sporu zbiorowego.
W rządowym zapisie strategii dla górnictwa na lata 2007 –2015 postanowiono włączyć KWK „Budryk” S.A. w struktury Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. W tym celu Załodze przedstawiono projekt porozumienia z Zarządem J.S.W. S.A. na mocy którego miałoby dojść do połączenia. Załoga KWK „Budryk” S.A. w „Referendach” dwukrotnie w sposób nie budzący wątpliwości odrzuciła zaproponowane warunki społeczne zamieszczone w projekcie porozumienia. Mimo tego Zarząd „Budryka” nie podjął rokowań w ramach powstałego sporu zbiorowego, czym złamał prawo, eskalując tym samym napięcie wśród pracowników kopalni, co przerodziło się w bezterminowy Strajk
Dzięki niezależnym wolnym mediom protest Załogi KWK „Budryk” S.A. został pokazany opinii społecznej w którym wykazano, że górnicy chcą jedynie jednakowego traktowania na równi z innymi pracownikami Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Obecnie Załoga „Budryka” wypracowała 45 milionów złotych zysku, co plasuje ją w trójce najlepszych kopalń w Polsce, równolegle pracownicy „Budryka” mają najniższe płace w resorcie górnictwa przy wydajności 1400t/p/rok, podczas gdy średnia w resorcie wynosi 700t/p/rok. Argumenty te jednak nie trafiają do świadomości kierownictw obu Spółek przedłużając tym samym Strajk i narażając Skarb Państwa na ogromne straty.
W chwili obecnej trwający od ponad dwóch tygodni protest Załogi jest dowodem na rażące łamanie prawa i prowokowanie strajkujących do nieracjonalnych zachowań.
W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich górników i ludzi dobrej woli w Polsce z Apelem o poparcie naszego protestu, w którym domagamy się podniesienia średniej płacy dla pracowników zatrudnionych w ciągu technologicznym kopalni, do wysokości równej średniej płacy w Jastrzębskiej Spółce Węglowej tym, którzy ze względu na rodzaj wykonywanej pracy narażeni są na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia. Prosimy o finansowe wsparcie strajkujących górników, których poprzez nieuzasadnione przedłużanie rozmów próbuje się zmusić ekonomicznie do zaprzestania Strajku.
Kopalnia „Budryk” S.A. jest pierwszą kopalnią wybudowaną w wolnej Polsce. Obecnie jest to nowoczesny zakład pracy, którego Załoga to 2430 osób. Budryk od wielu lat przynosi zyski. Tylko w bieżącym roku za pierwsze 9 miesięcy kopalnia ma 45mln zysku, co stawia ją w gronie najlepszych kopalń w kraju, natomiast w płacach plasuje się na szarym końcu.
Zgodnie z wolą właściciela „Budryk” ma zostać włączony w struktury Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., lecz na warunkach społeczno-ekonomicznych nie do przyjęcia dla pracowników „Budryka”, bowiem z płacami, które będą najniższe ze wszystkich kopalń Jastrzębskiej Spółki w tym kopalń, które nie z winy górników generują straty. Dlatego brak przyznania racji Załodze „Budryka”, która domaga się jednakowego traktowania w Jastrzębskiej Spółce, domagając się jedynie średniej płacy obowiązującej w Jastrzębskich kopalniach jest dla Załogi niezrozumiałe.
Zarząd kopalni od blisko trzech miesięcy unika rozmów skutecznie skłócając stronę społeczna, aby w ten sposób odwrócić uwagę opinii publicznej od spraw ekonomicznych pracowników.
Przeciągający się Strajk z każdym dniem przynosi finansowe straty również strajkującym górnikom i ich rodzinom, bowiem wszystkie dniówki strajkowe są dniówkami niepłatnymi. Stanowi to poważny problem dla rodzin strajkujących górników, który może doprowadzić do załamania się Strajku przed podpisaniem korzystnego dla Załogi Porozumienia.
Komitet Strajkowy podjął jednogłośną decyzję o zwróceniu się do górników i ludzi dobrej woli w Polsce z Apelem o finansowe wsparcie, które pozwoli wspomóc rodziny strajkujących, a tym samym nie dopuści do załamania się trwającego Strajku.
Komitet Strajkowy oraz strajkująca Załoga KWK „Budryk” S.A. oświadcza, że wszyscy górnicy ciągu technologicznego kopalń w Polsce powinni być opłacani jednakową średnią płacą, bo pracują w najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia i życia warunkach. Jako pracownicy Państwowych kopalń nie powinniśmy być różnicowani względem wydajności pracy, bowiem w dzisiejszych czasach o jej wyniku w dużej mierze decyduje natura zalegania złoża. Jesteśmy zdania, że górnicy pracujący pod ziemią jak również w zakładach przeróbki węgla powinni mieć równą średnią płacę we wszystkich kopalniach Spółek Skarbu Państwa.
Broniąc pozycji naszej kopalni i godnego życia naszych rodzin, Załga spędziła Wigilię, i święta Bożego Narodzenia na terenie zakładu, a obecnie decyzją wszystkich pracowników spędzimy na nim również Sylwestra i Nowy Rok po to ,,by wszystkim żyło się lepiej”.
Prosimy o pomoc, abyśmy mogli podpisać Porozumienie, które będzie Porozumieniem dla wszystkich górników w Polsce. Nie pozwólcie, aby partykularne interesy określonych grup spowodowały, że trwający od 17 grudnia b.r., Strajk Załogi KWK „Budryk” zakończy się klęską.
My się nie poddamy, poddać się mogą jedynie nasze rodziny i dzieci, którym grozi brak finansowych środków do życia. Jeżeli dziś złamią Nas to później mogą złamać Was.

Osoby skłonne wspomóc finansowo rodziny strajkujących górników proszone są o dokonanie wpłat w Orzesko- Knurowskim Banku Spółdzielczym oddział Ornontowice na konto 50 00 23 8454 1053 2001 0041 5426 0001 z dopiskiem „ Fundusz pomocy dla rodzin strajkujących górników „Budryka”.

Walczmy o należne miejsce i godności oraz poszanowania ciężkiego zawodu GÓRNIKA!!!

Razem jesteśmy Jednością i Zwyciężymy

Szczęść Boże!


Za Komitet Strajkowy
strajkującej Załogi
KWK „Budryk” S.A.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lupus
Administrator
AdministratorDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 526
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kuyavia i Pomerania

PostWysłany: Nie 19:25, 30 Gru 2007    Temat postu:

wysyłam prawidłowy numer konta bo przez pomyłkę w apelu pojawił się numer z nieprawidłową ilością cyfr prawidłowy numer to :
23 8454 1053 2001 0041 5426 0001 z dopiskiem: „Fundusz pomocy dla rodzin strajkujących górników Budryka”.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Czerwony_86
Administrator
AdministratorDołączył: 22 Sie 2006
Posty: 219
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Pią 15:16, 18 Sty 2008    Temat postu:

Właścicielem konta jest Komisja Zakładowa ZZ Kadra w KWK Budryk S.A., ale można wpisywać także Komitet Strajkowy KWK Budryk S.A.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lupus
Administrator
AdministratorDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 526
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kuyavia i Pomerania

PostWysłany: Sob 16:51, 08 Mar 2008    Temat postu:

Dzieki za dop. - faktycznie tego nie podalem!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Alternatywne Forum Kujaw i Pomorza Strona Główna -> Akcje spoza Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group